Znamy reprezentantów Błonia na Wielkim Finale!

Do walki o Mistrzostwo Błonia, w większości stanęły dobrze znane nam drużyny. Reaktor, Hard Basy i All Stars walczyły ze sobą już podczas turnieju w Grodzisku Mazowieckim. Prawdziwą zagadką był za to zespół Białych i Młodych – ten jeszcze nigdy nie brał udziału w żadnym z wydarzeń organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Mistrzostwami Błonia sprawił jednak, że zapadł nam w pamięci bardzo dokładnie.

 

Mogło się wydawać, że już w meczu otwarcia padło sporo bramek, ponieważ Reaktor 3-1 pokonał All Stars. Biali i Młodzi znacząco podnieśli jednak poprzeczkę, bo w swoim debiutanckim meczu w Mistrzostwach wygrali aż 5-1 z Hard Basami, które tydzień temu w Grodzisku zajęły 3 miejsce. Jak się okazało, to była tylko rozgrzewka. Biali i Młodzi za chwilę przejechali się bowiem po zespole Reaktora 7-1. Zespół prezentował się tak dobrze, że już swoimi pierwszymi spotkaniami nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń co do tego, kto zostanie mistrzem Błonia. Reszcie pozostała więc walka wyłącznie o miejsce na podium.

 

Ostro do pracy zabrały się więc Hard Basy. Brązowi medaliści sprzed tygodnia otrząsnęli się po dotkliwej porażce i choć musieli trochę poczekać na swoje pierwsze zwycięstwo, to jak już weszli na zwycięski szlak, absolutnie nie zamierzali z niego zejść. Udało im się nawet zrewanżować Białym i Młodym wynikiem 5-2. Co ciekawe, była to jedyna przegrana zwycięzców turnieju.

 

Ci nie dość, że w imponującym stylu wygrali całe zawody (pięć zwycięstw i jedna porażka), to zgarnęli także nagrody indywidualne. Maciej Fitas zapewnił sobie tytuł króla strzelców, osiągając niebotyczny wynik 12 bramek w 6 meczach. Z kolei strzegący bramki zwycięzców Grzegorz Hulak zgodnie został wybrany najlepszym golkiperem turnieju. Jedyną nagrodą, która nie znalazła się w rękach Białych i Młodych była piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa – tę wylosował Łukasz Wintmiller z Reaktora, co mogło stanowić słodkie pożegnanie z gorzkim dla tego zespołu turniejem – Reaktor zajął w nim ostatnie miejsce.

 

Na podium znaleźli się Biali i Młodzi, Hard Basy, a także All Stars. Można więc zaobserwować tendencję zwyżkową formy drużyn, które walczyły o mistrzostwo Grodziska. All Stars zajęło wówczas ostatnie miejsce w grupie, teraz zaś udało im się wywalczyć brązowe medale. Hard Basy natomiast w stosunku do poprzednich zawodów awansowały o jedną pozycję. Czy w Mszczonowie zespół także przystąpi do rywalizacji i tym razem uda mu się wygrać? Tego dowiemy się już 8 kwietnia.