Znamy komplet finalistów!

A więc stało się, poznaliśmy ostatniego uczestninka Wielkiego Finału! W Mistrzostwach Brwinowa zdecydowanie dopisała frekwencja, bowiem każdy zdawał sobie sprawę, że więcej szans już nie będzie.

 

Na murawie w Żółwinie punktualnie o 10 zameldowało się 7 drużyn, zarówno starych wyjadaczy, jak i całkowitych debiutantów. W związku z liczbą zgoszonych zespołów podzielone zostały one na 2 grupy: po 4 drużyny w grupie A i 3 drużyny w grupie B. W pierwszej znich spotkali się starzy znajomi: Iskra Bolimów, Reaktor, WKS, Blok Ekipa – każda z drużyn co namniej raz brała udział w którymś z naszych turniejów. W grupie B natomiast mieliśmy okazję spotkać nowe drużyny: Na Jana, Fc Proskowo, Grove Street.

 

Jako pierwsi do walki ruszyli piłkarze Reaktora, którzy po wicemistrzostwie z Pruszkowa z pewnością przyjechali do Brwinowa z dużymi apetytami. Niestety dlanich już w pierwszymmeczu musieli przełknąć gorzką pigułkę ulegając Blok Ekipie 0:2. W drugim spotkaniu grupy Iskra pokazała rywalom, że przyjechała walczyć tu tylko o zwycięstwo – pewnie ograła WKS 6:0. W grupie B natomiast Na Jana okazało się lepsze od Fc Proskowo wygrywając 3:1.

 

W drugiej kolejce doszło zatem do pojedynków kluczowych – drużyny, który przegrały swoje pierwsze mecze musiały wygrać, by pozostać w grze. Jako pierwsi na murawie ponownie zameldowali się zawodnicy Reaktora. Naprzeciw stanął zespół Iskry Bolimów, który zdecydowanie nie zamierzał ułatwiać zadania rywalom. Wynik 6:1 dla zawodników z Bolimowa zamknął szansę awansu dla Reaktora. W drugim meczu tej grupy również doszło do pojedynku o wszystko – WKS podejmował Blok Ekipę, jednak to Ci drudzy wyszli z tego starcia zwycięzko i po dwóch kolejkach wraz z Iskrą Bolimów mogli świętować awans z grupy. W grupie B natomiast do gry wszedł zespół Grove Sreet. Rywal, drużyna Na Jana, potwierdziła dominację w grupie wygrywając oba mecze, tym razem – 2:0.

 

Trzecia kolejka w grupie A nie przyniosła równie dużych emocji, bowiem to, co najważniejsze, było jasne jeszcze przed jej rozpoczęciem. Reaktor pokonał w niej WKS 5:1 w meczu o honor, zaś wstarciu o pierwsze miejsce w grupie Iskra Bolimów pokonała 2:1 Blok Ekipę. Mecz o wszystko mogliśmy za to oglądać w grupie B. Grove Street i Fc Proskowo przystępowały do niego z zerowym dorobiekm punktowym. Remis zadowalał tych pierwszych, więc wydawać by się mogło, że to Grove Street od początku ruszy do ataku. Stało się jednak inaczej i po zwycięstwie to Proskowo świętowała awans do najlepszej czwórki.

 

Czas leciał nieubłaganie i pogoda coraz mocniej dawała się we znaki wszystkim drużynom, które pozostawały w grze. Jako pierwsi swój półfinałowy pojedynek stoczyć musiała drużyna Na Jana oraz Blok Ekipa. O ile Ci pierwsi czasu na odpoczynek mieli wystarczająco, tak Ci drudzy dopiero co zakończyli swoje zmagania grupowe. Być może właśnia ta kwestia była kluczowe, gdyż wyraźnie zmęczeni piłkarze Blok Ekipy uznali wyższość rywali. W drugim spotkaniu byliśmy świadkami niezwykle zaciętej walki, a o wyniku spotkania wystarczyłmoment nieuwagi w szeregach Fc Proskowo. Skromne zwycięstwo 1:0 wystarczyło jednak Iskrze by powalczyć w Finale.

 

Wyraźnie podrażnione tym faktem Proskowo poradziło sobie z Blok Ekipą w meczu o brązowe medale 3:0. Zaskakujący może być fakt, że takim samym rezultatem zakończył się mecz finałowy. Iskra potwierdziała, że była dziś w świetnej dyspozycji. Wyrazy uznania należą się jednak drużynie Na Jana, która doszła do finału, mimo, że przybyła na turniej w mocno okrojonym składzie i nie mogąc liczyć na przeprowadzenie zmian w finale zabrakło im już sił.

 

Iskra zdominowała dzisiejsze zmagania również w nagrodach indywiduanych – do ich graczy powędrowałazarówno statuetka najlepszego bramkarza, jaki i korona króla strzelców, która przypadła niekwestionowanemu liderowi drużyny – Łukaszowi  Stangreciakowi!

 

Przed nami już tylko Wielki Finał, 27 maja zapraszamy wszystkich do kibicowania na boisku przy ul. Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim!