Hard Bassy dopięły swego! Ożarów Mazowiecki zdobyty!

W minioną sobotę byliśmy świadkami spektaklu piłkarskiego, który śmiało możemy określić jednym z najbardziej zaciętych w całych Mistrzostwach. 4 drużyny od pierwszego meczu rzuciły się do walki o końcowy triumf.

 

Na placu gry w Ożarowie Mazowieckim mieliśmy okazję zobaczyć w akcji debiutantów, ale też starych wyjadaczy - ekipę Hard Bassów. W ich przypadku powiedzenie do 3 razy sztuka się nie sprawdziło, więc zgłosili się do turnieju po raz czwarty. I rozpoczęli w imponującym stylu pokonując Ekipę Mistrzów 3:0 dając sygnał rywalom, że interesuje ich tylko 1 miejsce. Rękawice podniosła drużyna Złotych Wilków, która w swoim pierwszym meczu pokonała Poprzeczniaka Pogroszew 2:0.

 

W II kolejce doszło do starcia zespołów, które zainagurowały turniej zwycięstwem. I rzeczywiście mecz był niezwykle wyrównany. Prowadzenie wilkom dał Krzysztof Sułkowski, ale Hard Bassy szybko odpowiedziały za sprawą Maćka Dwurzyńskiego, który popisał się fenomenalnym strzałełem z woleja zza pola karnego. Wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami. W tej sytuacji starcie Ekipy Mitrzów i Poprzeczniaka Pogroszew było szansą na złapanie dystansu do uciekającej dwójki. Szansą, którą lepiej wykorzystała drużyna z Pogroszewa wygrywając 3:0 po hattricku Kamila Sobczaka.

 

Poprzeczniak wyraźnie dostał wiatru w żagle po premierowym zwycięstwie i od początku ruszył do ataku w spotkaniu z Hard Bassami. Mimo wielu dogodnych sytuacji dla obu zespołów spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Drugi mecz II kolejki był dużo bardziej jednostronny, bowiem Wilki rozszarpały Ekipę Mistrzów wygrywając 6:0. Mistrzowie byli w tym meczu wyraźnie podłamani. Mimo bardzo dobrej gry w dwóch pierwszych meczach nie udało im się wyrwać punktu, ani nawet zdobyć bramki co wyraźnie obniżyło morale zespołu.

 

Nadszedł czas na rewanże. Na półmetku liderem pozostawały Złote Wilki (7 pkt), dalej Hard Bassy (5 pkt), Poprzeczniak Pogroszew (4 pkt) i zamykająca tabelę Ekipa Mistrzów z zerowym dorobkiem punktowym. W kolejnym spotkaniu Hard Bassy uporały się z Ekipą Mistrzów 2:0, zaś w meczu ostatniej szansy na pozostanie w grze o końcowe zwycięstwo Poprzeczniak Pogroszew uległ Złotym Wilkom 3:0.

 

Mecz V kolejki między Wilkami a Hard Bassami był przez obie ekipy traktowany jak mecz o Mistrzostwo. W prawdzie któraś z drużyn mogłaby się jeszcze potknąć w swoim ostatnim meczu, lecz zwycięzca bezpośredniego starcia utrzymałby poycję lidera i nie musiałby patrzeć się na wyniki rywali. Remis zadowalał ekipę Wilków i może własnie ten fakt wpłynął na ich nieco ospałą grę dając sobie szybko strzelić bramkę na 1:0. Po golu gra nieco się wyrównała, ale to Złote Wilki mocniej dążyły do umieszczenia futbolówki w siatce. Ta sztuka udała się w końcu Sebastianowi Ogonowskiemu i mieliśmy remis. Ostatnie słowo należało jednak do Hard Bassów. Jeszcze przed przerwą strzlili bramkę na 2:1, a chwilę po wznowieniu drugiej części gry podwyższyli na 3:1. Dzięki skutecznej obronie nie pozwolili rywalom na zmniejszenie strat i mogli cieszyć się z pozycji lidera.

 

W drugim meczu V kolejki swoje przebudzenie zanotowała Ekipa Mistrzów. Musieli oni wygrać by wrócić jeszcze do walki o najniższy stopień podium. Trzeba przyznać, że byli bardzo blisko tej sztuki bowiem dwukrotnie obejmowali prowadzenie w meczu. Niestety dla nich rywale również dwukrotnie doprowadzali do wyrównania. Mecz skończył się wynikiem 2:2.

 

W ostatnich meczach turnieju Ekipa Mistrzów grająca już jedynie o honor uległa Złotym Wilkom 5:0. Zwycięzcom pozostało już tylko obejrzeć ostatni mecz turnieju, bowiem ewentualne potknięcie Hard Bassów dawało im tytuł Mistrzowski. Tak się jednak nie stało. Byliśmy świadkami prawdziwego festiwalu strzeleckiego i pojedynku snajperów obu drużyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, a hattrickami popisali się Jan Hilcher (Hard Bassy) i Kamil Sobczak (Poprzeczniak Pogroszew). Snajper nowych Mistrzów z dorobkiem 7 bramek został również królem strzelców. Najlepszym bramkarzem turnieju został za to wybrany Tomasz Przerwa z ekipy wicemistrzów dzisiejszego turnieju.